Ethereum 4000 Dolara Hazır mı? Yaşanan Önemli Gelişme Beklentileri Arttırdı

0

Ethereum (ETH) fiyatı mevcut düşüş trendinden kurtulabilir gibi gözüküyor. Yatırımcılar ve analistler altcoin üzerinde yükseliş hissiyatına devam ettikçe 4000 dolarlık seviyeler hiç de uzak değil. Ethereum blok zincirinin en büyük kusurlarından birisi olan ağ ücretleri Kasım 2021’den bu yana %90 düştü.

Ethereum, 2022’nin İkinci Çeyreğinde Toparlanabilir

En büyük altcoin düşüş trendinden çıkmaya hazırlanırken, Ethereum fiyatı destek bölgesini yeniden test edecek. ‘ETH 2.0 Birleştirmesi’ yaklaştıkça, önemli gelişmelerden biri de Ethereum işlem maliyetlerindeki azalma oldu.

Ethereum ağ ücretleri, altcoin için önemli bir gelişme olarak, Kasım 2021’den bu yana %90 düştü. Kripto veri platformu Santiment’teki analistler, Ethereum fiyat artışının işlem ücretlerindeki düşüşün bir sonucu olabileceğine inanıyor.

Mevcut ortalama gas ücreti son on sekiz aya kıyasla oldukça uygun kabul edilen 5,81 dolarda yer alıyor. Gas ücretleri Mayıs 2021’de zirve yaparak 69 dolara kadar yükselmişti.

Analistler, Ethereum’un rakiplerini geçebileceğine ve altcoin pazarına yeniden hakim olabileceğine inanıyor. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, altcoin fiyatının katman-1 rakiplerini geride bırakabileceğine inandığını açıkladı.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban ise, birleşmenin Ethereum’daki yükseliş hissiyatının en önemli tetikleyicisi olduğunu düşünüyor. Cuban, altcoin fiyatının diğer kripto varlıklara kıyasla daha iyi performans gösterceğini daha önce Fortuna’a açıklamıştı.

İlginç bir şekilde, altcoinin fiyat artışına katkıda bulunan bir diğer olumlu faktör, S&P 500 ve teknoloji hisse senetleri ile artan korelasyon oldu.

Fiyat trendini değerlendiren analistler, altcoin fiyatının artacağını tahmin ediyor. FXStreet analistlerine göre altcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve tablodaki göstergeleri yükselişe devam ediyor. Analistlere göre fiyat 4000 dolarlık seviyeye yaklaşabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.