Ethereum Classic (ETC) Fiyatı Neden Yükselmeye Devam Ediyor?

0

Ethereum’un orijinal blok zincirini devralan bir kripto para birimi olan Ethereum Classic (ETC), bir süre önce başlattığın rallisini, bu haftaya da sürdürmeye devam ettirerek başladı. Pazartesi günü başlayan işlem gününün erken saatlerinde, %5.2 artışla 48.83 dolardan işlem gören ETC, dikkat çekmeye devam ediyor.

ETC Fiyatı Neden Yükseliyor?

Küresel kripto para piyasalarının toplam değeri %4,9 artarak 2,1 trilyon dolara yükselirken, haber hazırlanırken Ethereum ve ETC de dahil olmak üzere kripto endüstrisinde yer alan büyük varlıklar değerini arttırdı.

Yatırımcılar tarafından daha ucuz bir Ethereum yatırımı olarak algılanması nedeniyle ETC fiyatı daha önce de yükselmişti. Ethereum, haber hazırlanırken CoinMarketCap ve CoinGecko fiyat izleme web sitelerinde de trend haline gelmişti.

Cointrendz verilerine göre, Twitter’da Ethereum, haber hazırlanırken 4.076 tweet alırken ve XRP ve Bitcoin’in ardından en çok bahsedilen üçüncü kripto para oldu.

ETC, Ethereum’un 2.0 sürümüne yaklaşmakta olan bir hamlesinin ardından madencilikle ilgili heyecan arttıkça son zamanlarda yükselmeye başladı.

Ethereum Vakfı’nın Ethereum Sanal Makinesini (EVM) ikinci çeyrekte bir hisse kanıtı konsensüsüne planlı geçişi, EVM’deki en büyük çalışma kanıtı ekosistemini “haklarından mahrum bırakacaktır”. Bu gelişmeleri göz ardı etmeyen Ethereum Classic, son zamanlarda terkedilmiş Ethash oranının çoğunluğunu kazanmak için oldukça iyi konumlandırılmış bir pozisyonda yer alıyor.

Buna ek olarak Ethereum Classic projesi, merkeziyetsiz finans (DeFi) ile ilgili bazı faaliyetlerde de ön plana çıkmaya çalışıyor. Ethereum Classic üzerine kurulu merkeziyetsiz bir borsa olan HebeSwap, dün 6000 ETC’den fazla bir likidite havuzunu içeren yol haritasının üçüncü aşamasının tamamlandığını ve havuzun şu anda 5364 ETC ile %89,4 oranında dolu olduğunu belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.