Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Arbitrum’dan Yeni Güncelleme

0

Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Arbitrum’un arkasındaki şirket olan Offchain Labs, bu hafta büyük bir güncelleme olan Nitro’nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Ethereum’un Ölçeklenebilirlik Çözümü Arbitrum, Yeni Güncellemesini Tanıttı

Ethereum‘un ölçeklenebilirlik çözümü Arbitrum’un arkasındaki şirket olan Offchain Labs, büyük güncellemesi Nitro’yu duyurdu. Offchain’e göre, Arbitrum güncellemesi ücretleri ucuzlatacak, işlemleri hızlandıracak ve yerel Ethereum uygulamalarının layer 2 zinciriyle arayüz oluşturmasını kolaylaştıracak.

ethereum olceklendirme cozumu arbitrumdan yeni guncelleme 2

Offchain kurucusu Steven Goldfeder, söz konusu olan güncellemeden önce genellikle 50 sent ile 1 dolar arasında olan Arbitrum ücretlerinin en az yüzde 50 oranında azaltılacağını vurguladı.

Detaylandırmak gerekirse Arbitrum gibi toplamalar, ayrı toplamaya özel zincirlerde işlemleri işleyerek ve blok zincirlerinde çalışan mini bilgisayar programları olan akıllı sözleşmeleri yürüterek, Ethereum ağını ölçeklendiriyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Ethereum’un Ronin yan zincirinden 625 milyon dolarlık bir hack, toplamaların aksine, güvenliklerini layer 1 blok zincirinden devralmayan yan zincirlerin potansiyel güvenlik açığını gösterdi.

Ayrıca belirtmek gerekirse kısa süre önce Offchain şirketi Arbitrum AnyTrust zincirlerini de tanıtmıştı. Bu zincirler mevcut Arbitrum zincirine göre daha ucuz, daha hızlı ve daha merkezi birer alternatif olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.